Ranked FAQ Header

Informacje i FAQ na temat trybu rankingowego

14-12-2017 11:00

Wraz z aktualizacją 2: Jungle Storm wprowadziliśmy nowy system trybu rankingowego. Możecie teraz rywalizować z innymi graczami i piąć się na szczyt rankingu. By wam w tym pomóc, poniżej umieściliśmy wszystkie potrzebne informacje i wyjaśnienia.

Jak można odblokować rankingowy tryb gry?

Tryb rankingowy jest dostępny po osiągnięciu 15. poziomu doświadczenia. Jeśli gracz osiągnął już odpowiedni poziom Prestiżu, to ograniczenie nie ma zastosowania.

Jak działa ten tryb?

Gry rankingowe podzielone są na sezony trwające po 2 miesiące. Sezon rozpoczyna się 1. dnia miesiąca i kończy dwa dni przed upływem drugiego miesiąca. Na początku każdego sezonu będziecie musieli ukończyć 15 rund meczów o punkty. Wyniki osiągnięte w ich trakcie zdeterminują, z jaką rangą rozpoczniecie dany sezon. Nic nie trwa wiecznie – ranga wszystkich graczy jest resetowana na początku każdego sezonu. Po zakończeniu meczów o punkty to do was i waszych drużyn należeć będzie zdobycie lepszej rangi lub utrzymanie się na szczycie rankingu.

Jak działa system progresji?

Gracze podzieleni są na 6 grup w zależności od swojej punktacji w matchmakingu: Brązową, Srebrną, Złotą, Platynową, Diamentową i Elitę. Po rozegraniu 15 rund meczów o punkty na początku sezonu zostaniecie przypisani do jednej z tych grup. Możecie następnie awansować do grupy wyższej lub spaść do niższej – zdecyduje o tym liczba waszych zwycięstw i porażek. Gracze, którzy zdobędą status złoty lub wyższy, nie będą mogli jednak spaść do poziomu srebrnego lub brązowego w trakcie danego sezonu. Pamiętajcie, że wraz z początkiem drugiego sezonu rankingowego, który rozpocznie się 1 lutego 2018 r., przechodzimy z obliczania punktacji MMR za każdą rundę i liczenia rund na obliczanie MMR za każdy mecz i liczenie meczów o punkty. Oznacza to dwie rzeczy: zamiast 15 rund rozegracie 10 meczów o punkty, na podstawie których zostaniecie przyporządkowani do grupy. Jeśli na przykład rozegracie mecz, który zakończy się wynikiem 3:1, wasz MMR nie będzie aktualizowany 4 razy (3 zwycięstwa i 1 porażka), lecz tylko raz (1 zwycięstwo).

Czy inni będą mogli zobaczyć moją rangę?

Gra wyświetla rangę gracza wraz z jego imieniem. Można więc zobaczyć rangę innej osoby w lobby, na mapie taktycznej, na ekranie końcowym i podczas podsumowania meczu. Tam też inni gracze będą mogli zobaczyć waszą rangę!

Jak działa matchmaking?

Tryb rankingowy to nowy rodzaj matchmakingu, w którym będzie można rozegrać mecze Likwidacji i Połączenia. Gracze będą mogli wybrać z głównego menu mecze szybkiej gry, dowolne, jak i rankingowe.

W trybie rankingowym gracze rozpoczną grę w klasyfikacji rankingowej MMR z trybu szybkiej gry zamiast startować od podstaw. Dzięki temu możliwa będzie sytuacja, w której gracze grający wspólnie mecze rankingowe ostatecznie trafią do różnych lig. Z czasem, jeżeli dalej będą oni grać razem, ich rangi się wyrównają. Ocena MMR graczy, zarówno w trybie rankingowym, jak i w trybie szybkiej gry, opiera się na wynikach poszczególnych rund, a nie na ostatecznym wyniku meczu. Z tego powodu możliwe jest obniżenie rangi gracza nawet po wygraniu meczu, szczególnie przy wynikach rzędu 3:2. Ryzyko zdegradowania rośnie, gdy drużyna przeciwna ma MMR niższy niż zwycięzcy takiego meczu. Liczba punków MMR zdobytych bądź straconych po każdej rundzie zależy od początkowej różnicy MMR pomiędzy dwiema drużynami – z tego powodu w meczu z wynikiem 3:2 dwie przegrane mogą mieć większe znaczenie niż trzy wygrane. Na ocenę MMR danego gracza po zakończeniu rundy wpływ mają dwa czynniki. Jednym jest zwycięstwo bądź przegrana. Drugi to wyjściowa klasyfikacja MMR każdego z graczy przed rozpoczęciem rundy. Gracz straci mniej punktów MMR po „spodziewanej” przegranej z przeciwnikiem posiadającym wyższy MMR i odwrotnie – straci więcej punktów MMR po przegranej z graczem z niższym MMR. Analogicznie działa system przyznawania punktów MMR po wygranej. Zasady te są identyczne jak w przypadku wszystkich gier rankingowych korzystających z algorytmów Elo lub Glicko.

Jakie są nagrody?

Każdy ukończony mecz rankingowy daje dodatkowe PD. Każdy awans do nowej grupy daje dodatkowe kredyty Prestiżu. Na zakończenie sezonu gracze otrzymają wzmocnienia PD oraz kredyty Prestiżu w zależności od osiągniętej grupy rankingowej.

Jakie są kary za opuszczenie meczu?

Opuszczenie toczącego się meczu rankingowego będzie oznaczało otrzymanie przez gracza przewinienia, które zniknie po okresie warunkowym lub będzie kumulowało się z kolejnymi przewinieniami, jeśli opuści on kolejne mecze rankingowe. Gdy przewinienia zaczną się kumulować, gracz otrzyma ostrzeżenie powiadamiające o tym, że czeka go tymczasowa blokada, jeśli zdecyduje się opuścić trwający mecz. Czas blokady wynosi 10 minut i może wzrosnąć do 4 godzin.


Aby dowiedzieć się więcej o grze Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands, śledź informacje na stronie ghostrecon.com i odwiedzaj nasz oficjalny profil na Facebooku. Zapraszamy do udziału w dyskusji na Twitterze z użyciem oznaczenia @GhostRecon oraz na naszych oficjalnych forach i na poświęconym serii Ghost Recon kanale Discord.

Thumbnail

Aktualizacja roku 2 — Operacja specjalna 4

„Operacja specjalna 4” ukaże się w lutym.

07-02-201905:00 PM

Zobacz więcej

GRW_BlogPost_SPECOPS3-BEHINDTHESCENES_THUMBNAIL

Za kulisami operacji specjalnej 3: Ciche wino

Obejrzyjcie zakulisowy film opisujący „Ciche wino”: nową, darmową misję PvE w Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands.

18-12-201805:00 PM

Zobacz więcej

SPECOPS3-PVPEVENTS_Thumbnail

Wydarzenia Ghost War

Zaczynając od operacji specjalnej 3, wprowadzamy wydarzenia w Ghost War.

10-12-201805:00 PM

Zobacz więcej

GRW_BlogPost_SPECOPS3-PATCHNOTES_THUMBNAIL

Rok 2: Informacje o aktualizacji „Operacja specjalna 3”

Sprawdźcie, czego się spodziewać po „Operacji specjalnej 3”.

10-12-201805:00 PM

Zobacz więcej

thumbnail_TU17_announcement

Rok 2: Najważniejsze elementy „Operacji specjalnej 3”

Oto najważniejsze elementy „Operacji specjalnej 3”.

10-12-201812:00 PM

Zobacz więcej

+ news